EL CT LLEIDA GUANYA 10 DELS 13 TÍTOLS EN JOC AL MÀSTER PROVINCIAL

Quan: 03-12-2019
Categoria: Tennis

El Club Tennis Lleida va aconseguir 10 dels 13 títols possibles al Màster Provincial, disputat durant la darrera setmana a les seves instal·lacions.

Aquest cap de setmana es van disputar les semifinals i les finals d’un torneig que aplegava els millors de l’any en cadascuna de les categories. Per part del CT Lleida, a més dels 10 campions (Martí Franco, Maria Pardo, Jordi González, Meritxell Teixidó, Álex Orán, Albert Mòdol, Aleix Gaya, Pablo Irigaray, Josep Maria Gruas i Ignasi Franco), cal destacar els 4 subcampions (Álvaro García, Rocío Roig, Carles Solana i Cristina Moragas), amb dos de les finals (benjamí masculí i cadet masculí) disputades per representants del nostre club.

Així, en benjamí masculí, Martí Franco es va proclamar campió davant el seu company Álvaro García; en benjamí femení, títol per a Maria Pardo davant Paula Capdevila; en aleví masculí, Jordi González es va endur el campionat enfront Nil Rubio, el mateix que va fer Meritxell Teixidó davant Celia Torrelles en aleví femení; en infantil masculí, títol per a Álex Orán contra Nil Jiménez; en cadet masculí, final íntegrament del CT Lleida amb Albert Mòdol campió i Carles Solana subcampió; en júnior masculí, amb Aleix Gaya derrotant Raúl Galiano; en absolut masculí, amb títol per a Pablo Irigaray contra David Cor; en +35 masculí, amb Josep Maria Gruas derrotant Jordi Castelló; i en +45, amb Ignasi Franco imposant-se a Pepito Talavera.

Els tres únics títols que se li van escapar al CT Lleida van ser el d’infantil femení, guanyat per Elena Noguero davant una jugadora nostra, Rocío Roig; el de cadet femení, conquerit per Paula Arcarons davant una representant del CT Lleida, Cristina Moragas; i la de cadira de rodes, amb Jordi Torné imposant-se sobre Xavier Murillo.

Podeu consultar tots els quadres i resultats en aquest ENLLAÇ.

Podeu veure les fotos dels nostres representants a les finals en aquest LINK.

Aquest és el quadre d’honor del torneig (en negreta apareixen els representants del CT Lleida):

FINALISTES I CAMPIONS MÀSTER PROVINCIAL
         
         
CATEGORIA CAMPIÓ FINALISTA
     
BENJAMI MASCULÍ MARTÍ FRANCO ÁLVARO GARCÍA
BENJAMI FEMENÍ MARIA PARDO PAULA CAPDEVILA
ALEVÍ MASCULÍ JORDI GONZÁLEZ NIL RUBIO
ALEVÍ FEMENÍ MERITXELL TEIXIDÓ CELIA TORRELLES
INFANTIL MASCULÍ ÁLEX ORÁN NIL JIMÉNEZ
INFANTIL FEMENÍ ELENA NOGUERO ROCÍO ROIG
CADET MASCULÍ ALBERT MÒDOL CARLES SOLANA
CADET FEMENÍ PAULA ARCARONS CRISTINA MORAGAS
JUNIOR MASCULÍ ALEIX GAYA RAUL GALIANO
ABSOLUT MASCULÍ PABLO IRIGARAY DAVID COR
35 MASCULÍ JOSEP MARIA GRUAS JORDI CASTELLÓ
45 MASCULÍ IGNASI FRANCO PEPITO TALAVERA
CADIRA DE RODES JORDI TORNÉ XAVIER MURILLO