EL CT LLEIDA A SUPERA EL LÍDER CN LLEIDA A A LA SEGONA JORNADA DE LA LLIGA BENJAMÍ MCDONALD’S LLEIDA

Quan: 21-10-2019
Categoria: Tennis

La Lliga Benjamí McDonald’s Lleida va celebrar aquest dissabte la seva segona jornada. Es van disputar tots els enfrontaments programats tret d’un de la Lliga Prebenjamí, entre el Club Tennis Lleida Masculí i el Club Tennis Monzón.

Començant per la Lliga Benjamí, al Grup Ronald McDonald el CT Lleida A va superar per 4-1 el CN Lleida A, mentre que el CT Monzón es va desfer del CT Lleida B per 3-2. Malgrat la derrota, el CN Lleida A manté el lideratge, tot i que amb un partit més que el seu màxim perseguidor i botxí aquest dissabte, el CT Lleida A.

Al Grup Happy Meal, el CN Lleida B i el CT Mollerussa mantenen el ple de victòries gràcies als triomfs que van aconseguir, respectivament, contra el CT Lleida C (4-1) i el CT La Serreta (2-3). El lideratge, però, és per al CN Lleida B en haver guanyat els seus dos partits per 4-1, mentre que el CT Mollerussa ho ha fet per 3-2.

Passant a la Lliga Prebenjamí, el Club Tennis Lleida Femení i el Club Tennis Balaguer van oferir un gran duel que va acabar amb el resultat final de 3-1 per a les noies del Tennis Lleida, però la nota destacable van ser els grans partits i la il·lusió que es va respirar en cadascuna de les pistes. Cal remarcar la gran remuntada que van fer el dobles del Tennis Balaguer, que tot i anar perdent per 5-2 va continuar lluitant fins acabar guanyant per un merescut 5-6.

Us recordem que, pel que fa a la Lliga Prebenjamí, no hi ha classificació, ja que no es vol donar massa importància a les victòries o a les derrotes.

En aquest ENLLAÇ podeu consultar tots els resultats i classificacions ampliats.

GRUP RONALD MCDONALD

CLUB TENNIS LLEIDA A - 4

CLUB NATACIÓ LLEIDA A - 1

MARTI FRANCO

9

SAM CAPDEVILA

1

DANIEL CULLERE

9

ALEX ROS

5

GERARD GORT

9

MIQUEL SAMPER

4

MARIONA ERAS

9

ALBA SANMARTI

3

VICTOR BOSCH   DANIEL GROS

7

SAM CAPDEVILA    RAMON PERAT

9

 

CLUB TENNIS MONZON - 3

CLUB TENNIS LLEIDA B - 2

NACHO EIZAGUERRI

7

JAN MARC AIGE

9

KASPER GORSKI

9

JOAN ESQUERDA

3

ANDREI AGOROAEI

9

JOAN BATLLE

9

LORENZO BUIL

5

ADRIANA PRAT

9

N. EIZAGUERRI   K. GORSKI

9

JAN MARC AIGE   ADRIANA PRAT

2

 

GRUP HAPPY MEAL

SERRETA TENNIS CLUB - 2

CLUB TENNIS MOLLERUSSA - 3

ALEX PETRESCU

0

AROA LLANES

9

PAU VALLES

8

EUDALD GARCIA

9

ORIOL MORILLO

9

JAUME MIR

4

ADRIA ROCA

9

SAUL PEREARNAU

5

ADRIA BENET   ORIOL MORILLO

1

SAUL PEREARNAU   AROA LLANES

9

 

CLUB NATACIÓ LLEIDA B - 4

CLUB TENNIS LLEIDA C - 1

CARLOS LEON

9

MARCOS CASTILLON

0

PAULA CAPDEVILA

9

GUERAU HERNANDEZ

0

AINA VIDAL

4

ALEX GUIU

9

INGRID GONZALEZ

9

CLAUDIA ESCUER

3

G. D’ANUNCIAÇAO   C. LEON

9

M. CASTILLON   C. ESCUER

1

 

LLIGA PREBENJAMI

CLUB TENNIS LLEIDA FEMENÍ - 3

CLUB TENNIS BALAGUER - 1

MARIA MELÉ

6

FERRAN QUINTILLA

5

HELENA PALOMAR

6

MAX DOMINGUEZ

3

MARIA FLEQUE

6

BRUNA RIASOL

1

ARIADNA FONT    CLAUDIA GINE

5

F. QUINTILLA  M. DOMINGUEZ

6